مشخصات

موارد دیگر
( آفلاین )
arzmiz
0000-00-00

بازدیدکننده

araz
شبکه اجتماعی ایرانیان
araz
نماشويي اصطلاحي است که براي شستشوي نما ساختمان استفاده ميشود،امروزه با وجود الاينده هاي موجود در هوا ،دود و گرد و غبار و همچنين کاهش کيفيت نماي سنگ ساختمان ها و کدر شدن در گذر زمان، لزوم شست شوي دوره اي نماي ساختمان ها در کلان شهرها احساس ميشود. در بسياري از ساختمان هاي نوساز نيز مشاهده

نماشويي اصطلاحي است که براي شستشوي نما ساختمان استفاده ميشود،امروزه با وجود الاينده هاي موجود در هوا ،دود و گرد و غبار و همچنين کاهش کيفيت نماي سنگ ساختمان ها و کدر شدن در گذر زمان، لزوم شست شوي دوره اي نماي ساختمان ها در کلان شهرها احساس ميشود.


در بسياري از ساختمان هاي نوساز نيز مشاهده ميشود بعد از پايان پروژه عمراني ،نما چهره ي زشت و ناپسندي به خود ميگيرد و دليل آن باقي ماندن سيمان در هنگام سنگ کاري است و در اين هنگام بهترين کار استفاده از شستشوي نما است تا زيبايي و جذابيت را به ساختمان بازگرداند.

يکي از مزاياي مهم نماشويي ترميم سنگ نماي ساختمان است که ترک خورده ويا در طول سالها از بين رفته است.

يکي از عمده مشکلاتي که در صورت به تعويق انداختن نماشويي دوره اي رخ مي دهد ريزش سنگ هاي نما و از بين رفتن کيفيت ان است زيرا الودگي هوا ، جرم و وجود الاينده ها باعث ميشود تا سنگ ها شکننده شده و با گذر زمان هزينه ترميم افزايش يابد.

در اين ويديو با شستشوي نما بدون داربست بصورت کامل آشنا خواهيد شد !

انواع نماشويي ( شستشوي نما ) و روند کار
به طور کلي نماشويي با دستگاه سندبلاست (واتر سندبلاست) ،واتر جت و… انجام ميشود و افراد با توجه به وضعيت ساختمان از روش هاي زير براي شستشوي نما ساختمان استفاده مي کنند:

استفاده از داربست براي شستن نما
به کارگيري طناب در نماشويي
استفاده از کمربند محافظ
لازم به ذکر است که نماشويي يکي از سخت ترين کارهاي دنياست زيرا علاوه بر حساسيت کار، تجربه و احتياط لازمه کار است و افرادي که عمليات نماشويي را انجام مي دهند بايد داراي تخصص باشند.

در روش هاي که ذکر شد،استفاده از داربست امنيت بالاتري نسبت به دو روش فوق دارد زيرا علاوه بر تکيه گاهي که داربست ايجاد مي کند يک کمربند محافظ نيز به کار گرفته مي شود تا تعادل به وسيله کمربند حفظ شود.

روش هاي شستشوي نما
در نماشويي سه روش به کار گرفته ميشود که به اختصار توضيح خواهيم داد:

در روش اول شست شو با اب انجام ميشود زيرا جرم و کثيفي زيادي وجود ندارد و با استفاده از اب، نما زيبايي خود را به دست مي اورد.

در روش بعدي استفاده از اب و سيليس است که لکه ها و جرم هاي سخت را با ان شست شو مي کنند.

روش سوم که کارايي ان براي از بين بردن ماسه شسته و تميزي گرانيت و برخي از سنگ ها مي باشد ودر ان از اسيد استفاده ميشود و در اصطلاح به ان اسيدشويي مي گويند.

هزينه و قيمت نماشويي ساختمان
تعرفه و قيمت شستشوي نما به عوامل مختلفي بستگي دارد که در اين بخش به چند مورد از ان اشاره مي کنيم، البته لازم به ذکر است که براي تعيين دقيق قيمت نياز به حضور در محل مي باشد.

اولين مسئله که در اين بحث مطرح است موضوع ارتفاع مي باشد به گونه اي که بايد مشخص گردد که براي شست شوي نما نياز به داربست است يا بدون داربست نيز مي توان عمليات نماشويي را انجام داد ويا اينکه ارتفاع ساختمان در چه ميزاني است که اين موارد در بحث قيمت گذاري شست شوي نما موثر است.

يکي از مهمترين مواردي که در تعرفه و قيمت نماشويي موثر است بحث سنگ مصرفي در نماي ساختمان است که متناسب با ان قيمت نماشويي ساختمان تعيين ميشود و با حضور در محل و بررسي ان و مواد مورد نياز براي شست وشوي نما پروژه مربوطه با توافق طرفين شروع ميشود.

وجود اب و همچنين برق سه فاز در ساختماني که قرار است نماشويي انجام شود حائز اهميت مي باشد.

بحث ديگري که در قيمت نماشويي تاثير زيادي دارد بحث ميزان کثيفي و عمر سنگ است که اين مورد نيز در تعيين قيمت شست شوي نما بررسي شده و کارفرما با تاييد موارد ذکر شده موافقت خود را اعلام مي کند.

يکي از مواردي که بايد در موضوع هزينه نماشويي به ان اشاره کنيم بحث ترميم سنگ نما مي باشد که تاثير به سزايي در امر هزينه و تعرفه شست شوي نماي ساختمان دارد و در صورت تاييد کارفرما مي توان سنگ هايي که در گذر زمان از بين رفته اند و يا کيفيت خود را از دست داده اند را کاملا ترميم کرد.

اما نکته اي که قابل ذکر مي باشد اين است که شست شوي نما و پيچ روپلاک کردن سنگ نما يک امر ضروري به حساب مي ايد و قيمتي که براي نماشويي و پيچ رولپلاک تعيين مي شود بسيار به صرفه و مناسب است و پس از پايان کار علاوه بر اطمينان از محکم شدن سنگ نما به وسيله پيچ و رولپلاک نما و تميزي بي نظير نما به وسيله شست شو با مواد و دستگاه مخصوص خواهيد ديد که هزينه نماشويي که پرداخت کرده ايد بسيار موثر بوده است.

منبع:
دیدگاه |
اين ارسال را پسنديده اند
araz
شبکه اجتماعی ایرانیان
araz
در مورد فانتا کروم چقدر مي دانيد؟


فانتا کروم روش آبکاري به صورت پاششي مي باشد. اين فناوري توسط ايتاليايي ها براي اولين بار در دنيا عرضه شد.در حال حاضر ميتوان گفت فانتا کروم از محبوب ترين روشهاي آبکاري در دنيا محسوب شده. آبکاري فانتا کروم از سه مرحله اصلي تشکيل شده که در ذليل به طور مختصر اشاره خواهيم کرد.


مزيت هاي آبکاري فانتا کروم :


1- مهم ترين مزيت هاي اين دستگاه ميتوان به سهولت در انجام کار اشاره کرد به اين صورت که شما با داشتن يک اپراتور و آموزش حتي چند ساعته ( البته آموزشي علمي،اصولي و تخصصي ) ميتوانيد عمل آبکاري را بر روي انواع سطوح انجام دهيد .

2- قابليت انجام آبکاري بر روي تمام سطوح که يکي از ارزشمندترين ويژگي هاي فانتا کروم مي باشد، از قبيل چوب،رزين،پلي استر،سراميک،کاشي،موزائيک،کامپوزيت، آلومينيوم،پلاستيک،شيشه،فلسي و ... مي باشد.

3-سرعت بالا در انجام آبکاري به اين صورت که شما مي توانيد سطح وسيعي را در زماني کمتر از چند دقيقه آبکاري نماييد.

4- شما با دستگاه فانتا کروم قادر خواهيد بود انواع قطعات ريز،کوچک و درشت را آبکاري نماييد.

5- جاگير نبودن و نياز نداشتن به تهيه مقدمات وسيع که يکي از ويژگي هاي داراي اهميت اين دستگاه مي باشد به اين صورت که شما در يک محيط 10 متري قادر به آبکاري تمام سطوح مي باشيد.

6- و در نهايت هزينه هاي بسيار کم و قابل توجيه در انجام آبکاري

.7- کليه دستگاه و مواد آبکاري فانتا کروم در کشور عزيزمون ايران تهيه مي شود و ديگر نيازي نيست منتظر قيمت دلار يا تحريم و... باشيم .به اين صورت که هميشه و هر لحظه در اختيار شماست

منبع: ايليا کروم
http://www.iliachrom.ir
دیدگاه |
اين ارسال را پسنديده اند

تبلیغات